„WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” – AKCJA CHARYTATYWNA UNICEF

Wszystkie Kolory Świata –V edycja

Na przełomie 2018 i 2019 roku nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do V edycji Ogólnopolskiej Akcji „Wszystkie kolory świata”.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, akcję rozpoczęliśmy od zapoznania uczniów z problemem dostępu do  szczepień dzieci z krajów rozwijających się, w oparciu o materiały edukacyjne UNICEF. Uczniowie chętnie wzięli udział w zajęciach i bardzo przejęli się losem młodszych kolegów. W związku z powyższym w V edycji chętnych do uszycia laleczki nie brakowało. Uczniowie na zbiórkach harcerskich oraz zajęciach technicznych,  pod okiem opiekuna tworzyli kroje szmacianych lalek, które następnie zszywali i wypełniali runem.  Tak przygotowane częściowo lale, dzieci zabierały do domów. Tam nierzadko angażując swoje mamy i babcie, nadawały im ostatecznej formy upiększając poprzez ubiór oraz inne dodatki w postaci biżuterii, kapeluszy, czapek itp. Efekt końcowy pracy uczniów był tak urokliwy, że wszystkie laleczki w liczbie 103 zostały sprzedane podczas kiermaszu bez większych problemów i tym samym uzyskaliśmy 1030 złotych.  Był on  poprzedzony  akcją reklamową i informacyjną. Na korytarzu pojawiły się plakaty i informacje o sytuacji dzieci w krajach rozwijających się.

Akcję prężnie wspierali  harcerze z VI Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Traperzy”, zuchy z 6 Grunwaldzkiej Gromady Zuchowej „Nutki” oraz kilkoro uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły.

Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie zaangażowały się w akcję i już nie mogą doczekać się kolejnej edycji.