NASI UCZNIOWIE W NIEMCZECH

W celu rozbudzania zainteresowań turystyką oraz poznawania tradycji, zabytków kultury, historii i środowiska państw sąsiadujących  z Polską, w maju została zorganizowana kilkudniowa wycieczka do Szwajcarii Saksońskiej w Niemczech.

Swoją zagraniczną przygodę uczniowie rozpoczęli od zwiedzania Drezna, gdzie mogli podziwiać głownie zabytkową część miasta. Na trasie wędrówki po Dreźnie znalazły się m.in. takie perełki niemieckiej kultury jak: barokowy zespół pałacowy Zwinger, Albertium, Katedra Świętej Trójcy czy Opera Sempera.

Drugi dzień był skierowany głównie na środowisko naturalne oraz jego zasoby i piękno natury. Kierunkiem podróży był Park Narodowy Saksońskiej Szwajcarii. Uczniowie mięli okazję przejść wyznaczonymi szlakami turystycznymi wśród unikalnych form skalnych Bestei. Ponadto „podbijali” również Twierdzę Konigstein. Wieczór z kolei upłynął na zwiedzaniu miejsca noclegu, którym było malownicze czeskie miasteczko położone u stóp gór– Ujście nad Łabą.

Ostatniego dnia dzieci zwiedzały manufakturę porcelany w Miśni. Uczniowie wzięli udział w prezentacji procesu produkcji i zdobienia porcelany. Po obejściu bardzo klimatycznego i malowniczego miasteczka jakim jest Miśnia, zapoznaniu się z jego historią i najważniejszymi zabytkami uczestnicy wycieczki udali się w drogę powrotną do domu.