Jasełka szkolne

Jasełka w naszej szkole

 

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. W szkole także jest to okres wyjątkowy. Dzieci z wielkim wzruszeniem ubierają choinki w klasach, własnoręcznie wykonują ozdoby i z niecierpliwością czekają na wigilie klasowe. Aby podkreślić wyjątkowy charakter okresu bożonarodzeniowego uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Byszewie wystawili Jasełka.

W obecności znamienitych gości, wśród pięknej scenografii, młodzi aktorzy przybliżyli dzieje narodzin Pana Jezusa w nieco nowocześniejszej odsłonie. Było to widowisko niezwykłe i bardzo innowacyjne, gdzie tradycja mieszała się z teraźniejszością. Uczniowie pokazali, że Zło nigdy nie śpi, ale za to, Dobro zawsze zwycięża, a Nowonarodzony Chrystus nawet  niesfornych rozrabiaków potrafi przemienić w Aniołów.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są  już bardzo blisko.

Po występie małych aktorów, harcerze z naszej szkoły przekazali na ręce Pani Dyrektor Betlejemskie Światło Pokoju, przybliżając pokrótce jego historię.

Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, uczniów, nauczycieli jak i zaproszonych gości.

W uroczystości udział wzięli m.in.:  Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska, Przewodnicząca Rady Gminy Kutno Joanna Kajszczarek,  Dyrektor  ds. Inwestycji i Administracji Magdalena Krupińska-Kotulska, emerytowani pracownicy szkoły, rodzice i absolwenci.

W przygotowaniu spektaklu debiutującym aktorom pomagały panie: Edyta Rożnowska i Monika Szymaniak.  Oprawę muzyczną przygotowała pani Katarzyna Stolińska. Przy powstawaniu scenografii pomagali, panie: Jolanta Wiśniewska, Renata Sobiecka, Daria Grochulska oraz pan Krzysztof Olczak.

Sztuka bardzo się spodobała społeczności szkolnej oraz zaproszonym gościom – którzy byli pod dużym wrażeniem, czego nie ukrywali. Sami aktorzy byli z siebie bardzo dumni, słysząc wiele pochwał pod swoim adresem.

Wszystkim, którzy przeczytają sprawozdanie z Jasełek, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych … ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!”