Spotkanie z myśliwym

Dnia 18 grudnia 2019 roku odwiedził nas niezwykły gość. Był to myśliwy z Koła Łowieckiego ,,Łowiec’’ z Łodzi pan Edward Ozdobiński. Celem tego spotkania było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, zapoznanie ze strojem myśliwego i rolą, jaką pełni w lesie. Pan myśliwy zwrócił uwagę na konieczność dbania o zwierzęta, dokarmiania ich zimą, szanowania ich środowiska naturalnego. Pan Edward pokazał plansze ze zwierzętami leśnymi, w skrócie scharakteryzował ich warunki życia oraz powiedział co jest ich przysmakiem. Uatrakcyjnieniem zajęć była zabawa ruchowa ze śpiewem ,,Stary niedźwiedź’’ oraz konkursy ,,Co to za zwierzę’’. Za prawidłowe odpowiedzi każde dziecko otrzymało drobne upominki. Na pożegnanie wręczyliśmy naszemu gościowi dyplom z podziękowaniem za poświęcony czas i przekazanie cennej wiedzy.