Podsumowanie Projektu „MALI PATRIOCI- PATRIOTYZM NA CO DZIEŃ”

Uczniowie klas I- III od października do marca realizowali projekt edukacyjny „Mali patrioci – patriotyzm na co dzień”. Projekt realizowany był w trzech obszarach: patrioci wczoraj, dziś, jutro. Działania te miały pomóc uświadomić dzieciom, że miłości do Ojczyzny można postrzegać  w różnych aspektach. Uczniowie poznawali wybitnych Polaków, uczyli się jak dziś być patriotą i jak dbać o nasz kraj, by na zawsze pozostał wolny i piękny.

Podsumowaniem projektu był Konkurs Wiedzy oraz  przedstawienie „ Pyza na polskich dróżkach’, które przygotowała klasa II.  Dzieci wraz z główną bohaterką  poznawały  poszczególne regiony Polski, stroje, tańce ludowe, zabytki, atrakcje. Wędrówki Pyzy miały  zachęcić do  wędrowania po Polsce i  odkrywania ciekawych miejsc.

Turnieju sprawdzał wiedzę dzieci o naszej ojczyźnie. Pierwsze miejsce zajęła grupa w składzie: Aleks Kubiak kl III, Gabrysia Wojciechowska kl II, Igor Kubiak kl II, Hania skalska kl I.