TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza 8 maja

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza 8 maja„Zasmakuj w bibliotece” – poznaliśmy plakat Tygodnia Bibliotek 2020

Pierwszego marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy. Jeśli ktoś o takim święcie nie słyszał, a chciałby złożyć życzenia bibliotekarzom przydarza się taka okazja. W piątek 8 maja przypada Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza. Obchodzimy go od 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8-15 maja). W tym roku obchodzimy 35-lecie tego święta. Tydzień Bibliotek ma na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w życiu szkoły, w nauce, zwiększenia prestiżu bibliotekarzy oraz zainteresowania książką jak największego kręgu społeczeństwa.

 
  • 8 maja 2020
  • Bez kategorii

  • Napisany: przez Monika Szymaniak