Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie

12 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Byszewie brali udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

W akcję bardzo zaangażowały się dzieci z młodszych klas, które na przerwach siadały w kręgu i słuchały kolegów czytających fragmenty ulubionych książek. Uczniowie starszych klas przygotowywali wiersze Brzechwy, Tuwima i patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej i czytali je swoim młodszym kolegom. Uczniowie ósmej klasy czytali wspólnie „Zemstę” Aleksandra Fredry.

Mamy nadzieję, iż rekord zostanie pobity.