Barbórka- Dzień Górnika – tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia, w dniu św. Barbary, patronki górników.

Baśnie śląskie – Gustaw Morcinek

Dzisiaj zapraszamy Was do świata baśni Gustawa Morcinka.
„Baśnie śląskie” Gustawa Morcinka to dawny Śląsk Cieszyński, magiczna kraina, w której żyją bożątka, utopce, nocznice, jaroszki, a pod ziemią, w kopalni króluje Skarbnik. Mieszkają tu pogodni, dzielni i pełni fantazji ludzie, tacy jak górnik Bulandra, Karlik Kowalczyk, czy wojak Zeflik, ktorzy potrafią pokonać wszelkie zło i okpić samego diabła. Poznajemy smutne losy wróżki Meluzyny, przygody Zuzanki i innych pięknych oraz szlachetnych dziewcząt, które w imię dobra i miłości zdolne są do najwyższych poświęceń.

Barbórka – Dzień Górnika –   bajka edukacyjna dla dzieci

Pozdrawiam M. Sz.

 

 
  • 3 grudnia 2020
  • Bez kategorii

  • Napisany: przez Monika Szymaniak