Zuchy i harcerze jadą na Grunwald

Czas wakacyjnych wyjazdów rozpoczął się od udziału w Zlocie Drużyn Grunwaldzkich na Polach Grunwaldu. Przez pięć dni zuchy i harcerze mogli sprawdzić się na punktach aktywności , wziąć udział w spektaklu odtwarzającym Bitwę pod Grunwaldem z 1410 roku, nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie , zdobyć nowe sprawności.


Zdobywamy kartę wędkarską

Okazało się, że wśród naszych uczniów są fani wędkowania. Uczniowie z klas VII- VIII wzięli udział w konkursie wiedzowym zorganizowanym przez Koło nr 109 PZW”METALURG”. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz   karty wędkarskie.  


Bawimy się w Indian

Zuchy i harcerze z naszej szkoły wzięli udział w biwaku I Szczepu Innominata, podczas którego jako Indianie przenieśli się do Ameryki poznając życie i zwyczaje rdzennych mieszkańców tego kontynentu.


Dzień Patronki naszej szkoły – Marii Konopnickiej

Dzień 9 czerwca 2022 roku był niezwykle wyjątkowy dla uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. W tym dniu mogliśmy uczcić niezwykłą osobę patronki naszej szkoły – Marii Konopnickiej. Ale to nie wszystko! W tym szczególnym roku 2022, roku Marii Konopnickiej, otrzymaliśmy od władz szkoły niecodzienny prezent – odnowiony budynek naszej placówki, który przeszedł termomodernizację. Cała inwestycja pn. „Termomodernizacja wraz z wymianą źródła ciepła w

Czytaj więcej


Gminny Festiwal Piosenki Biesiadnej i Turystycznej

W parku, w Leszczynku, w niezwykłej scenerii, miał miejsce Festiwal Piosenki Biesiadnej i Turystycznej, podczas którego nasi uczniowie odnieśli niezwykłe sukcesy. W kategorii soliści II miejsce zajął Krzyś Łuczak z klasy II, Julia Truskolawska -II miejsce w kategorii klas IV-VI i Julia Żak – miejsce II, a Natalia Truskolawska – miejsce III w kategorii uczniów z klas VII- VIII. Ponadto zespół z klasy IV

Czytaj więcej


Festyn Zuchowy

W parku Traugutta na dzieci czekało wiele atrakcji. Każdy mógł sprawdzić się podczas biegu z przeszkodami, strzelić z łuku, wsiąść do samochodu strażackiego. Ponadto można było zagrać w Twistera oraz skorzystać z wielu innych atrakcji.


Zwiedzamy stolicę

Uczniowie klas I- III wyruszyli na podbój Warszawy. W stolicy czekało na nich wiele atrakcji. Zwiedzanie zaczęli od Pałacu Kultury i Nauki. Następnie udali się na Starówkę. Oczywiście był też czas na pyszne lody i zakup pamiątek. Wycieczka zakończyła się w siedzibie Polskiego Radia.  Dzieci mogły zaobserwować na czym polega praca radiowca, a także wziąć udział w audycji i udzielić wywiadu na temat „Jak

Czytaj więcej


Rajd po Kutnie

Każdy zuch i harcerz wie, że w maju rozpoczynają się skautowe wędrówki. W tym roku w ramach JOTTY’2022 udaliśmy się  do Kutna. Odwiedziliśmy Pomnik Harcerek i Harcerzy,  Publiczną Bibliotekę Miejską. Był też czas na wspólną zabawę.


„Zwiedzamy Europę” podczas biwaku zuchowego

Hurrra! Wreszcie upragniony biwak! Tym razem, po otrzymaniu magicznego biletu,  zwiedziliśmy Europę. Byliśmy w Niemczech, w Belgii, na pokazie mody we Francji, na spaghetti we Włoszech. Była tu super przygoda i niezwykła lekcja geografii, a uczestnicy biwaku zdobyli sprawność „Podróżnika”.


Spotkanie z pisarzem

Naszą szkołę odwiedził dziś pisarz książek dla dzieci- Paweł Beręsewicz. Podczas tego ciekawego spotkania  poznaliśmy autora takich książek jak „Poczet psujów polskich”,   „Czy wojna jest dla dziewczyn?”. Po spotkaniu każdy mógł zakupić   książkę z autografem pisarza.