Konkurs Ruchu Drogowego

W dniu 19.04.2013r. w Gimnazjum nr 1 w Kutnie odbyły się powiatowe eliminacje szkół gimnazjalnych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Turniej składał się z trzech części: teoretycznej, praktycznej i sprawnościowej. Sprawdzian teoretyczny polegał na rozwiązaniu 25 pytań wielokrotnego wyboru, który swą tematyką obejmował pytania bezpośrednio i pośrednio związane z bezpieczeństwem na drodze. Cześć praktyczna sprawdzała umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, natomiast część sprawnościowa badała umiejętności poruszania się rowerem po wyznaczonym torze przeszkód.

W turnieju wzięło udział 9 drużyn ze szkół gimnazjalnych z powiatu kutnowskiego. Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce. Szkołę reprezentowali: Marta Środecka kl.IB, Patryk Raczyński kl. IB, Bartosz Czerwiński kl.IIB

Opiekunem grupy była p. Monika Kubiak