„Najpiękniejsza pisanka wielkanocna” t „Święte Triduum Paschalne” – Zespół Szkół

Przed nami najważniejsze dla chrześcijan a zarazem najbardziej kojarzące się z wiosną Święta Wielkanocne. Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję. Tradycją stało się zdobienie jajek, w związku z tym uczniowie szkoły podstawowej w Zespole Szkół w Byszewie mieli okazję wykazać się kreatywnością oraz zdolnościami plastycznymi biorąc udział w zorganizowanym przez panią Edytę Rożnowską konkursie zatytułowanym „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”. Dzieci wykonały pisanki w różnych technikach, zarówno tradycyjnych jak również i tych nowoczesnych – najpopularniejszych . Najbardziej oryginalne oraz najstaranniej wykonane pisanki zostały nagrodzone. Ponadto nagrodzone prace były elementem wystawy pokonkursowej.
Zbliżające się święta to również czas refleksji i zadumy nad Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa. Wielki Tydzień to najważniejszy czas w roku liturgicznym, dlatego też tematem przewodnim kolejnego konkursu pani Edyty było Triduum Paschalne. W tym przypadku swoimi zdolnościami oraz pomysłowością mogli się wykazać gimnazjaliści. Uczniowie mieli za zadanie wykonać prezentację multimedialną zawierającą wiadomości dotyczące Triduum Paschalnego. Jury przy ocenie prac brało pod uwagę dobór informacji, zastosowaną grafikę oraz animacje. Zwycięscy zostali nagrodzeni. Gratulujemy!

LAUREACI KONKURSU „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”
Klasy I-III
I miejsce:
OLIWIA ROGALA KL.I
II miejsce:
GABRYSIA JANCZAK KL.I
SZYMON KAŹMIERCZAK KL.II
JULIA LEWANDOWSKA KL.III
III miejsce:
EDYTA MOLENDA KL.I
ADRIAN WOJTACKI KL.I
ANDŻELIKA DOLAT KL.II
WYRÓŻNIENIA:
KL.I
CZAJKOWSKA ROKSANA
ANTCZAK DAWID
TRUSKOLAWSKA NATALIA
KL.II
BOBOWSKA GABRYSIA
IŻYŃSKI SZYMON
FLORCZAK KORNEL
KL.III
BEDNARCZYK PIOTR
MATERKA JUSTYNA
ANIELAK MILENA
WALCZAK MAJA
PAWLAK ALICJA

KLASY IV-VI
I miejsce:
KAŹMIERCZAK MATEUSZ KL.V
PISARKIEWICZ JULIA KL.VI
II miejsce:
JULIA JANCZAK KL.V
III miejsce:
MICHALAK KLAUDIA KL.VI
TOMES ANGELIKA KL.VI

LAUREACI KONKURSU „ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE”

I miejsce:
KRYSTIAN JUJKA
EWA WIŚNIEWSKA
II miejsce:
SZCZEPANIAK PAULINA
WALCZAK JULIA
CZAPLIŃSKI KACPER
III miejsce:
MAZUREK JULIA
MARIA SZUBSKA
ROZALIA RATAJCZYK