Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Pożarnictwie

Na przełomie lutego i marca miały miejsce kolejne etapy XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Pożarnictwie. Tradycją już stało się uczestnictwo naszych uczniów w owym turnieju. W toku eliminacji szkolnych zostali wyłonieni uczniowie którzy udali się na eliminacje gminne. Szkołę podstawową reprezentowali Cyprian Kuciapski i Miłosz Cegiełka z klasy IV, zaś gimnazjum – Maria Szubska, Aleksander Mordzak oraz Kacper Czapliński z klasy pierwszej. Niestety uczniom ze szkoły podstawowej zabrakło szczęścia i nie dostali się do kolejnego etapu. Jednak jak na pierwszy raz osiągnęli niemały sukces gdyż Cyprian Kuciapski zdobył 36 punktów na 40 możliwych zajmując tym samym czwarte miejsce, zaś Miłosz Cegiełka 23 punkty. Zdecydowanie więcej szczęścia mieli uczniowie z gimnazjum awansując do etapu powiatowego. Laureaci, którzy awansowali do kolejnego etapu w osobach Marii Szubskiej oraz Aleksandra Mordzaka wraz z panią Edytą Rożnowską w ramach przygotowań do turnieju odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Kutnie, gdzie wzięli udział w pokazie sprzętu strażackiego. Nasi uczniowie z gimnazjum również po raz pierwszy reprezentowali szkołę na szczeblu powiatowym i choć nie dostali się do finału to Aleksander Mordzak zajął 5 miejsce spośród 20 osób. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie gdyż turniej wiedzy pożarniczej nie należy do najłatwiejszych.