Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w Zespole Szkół w Byszewie

W Zespole Szkół w Byszewie już możemy poczuć świąteczny klimat za sprawą zajęć techniki, na których uczniowie przygotowują świąteczne mazury i baby. W naszej szkole stało się już tradycją przygotowywanie świątecznych wypieków. Zajęcia techniki bardzo często odbywają się w szkolnej kuchni, co umożliwia naszym uczniom rozwijanie umiejętności kulinarnych. Uczniowie nie tylko mogą się zapoznać się z przepisami na świąteczne ciasta ale także wykorzystać je w praktyce. Dzieci zdobywają podstawową wiedzę w zakresie gotowania i pieczenia oraz obsługi sprzętu gospodarstwa domowego. Uczniowie pod opieką pani Małgosi Ambroziak i wsparciu pani Renaty Sobieckiej przyrządzają różne proste posiłki, desery oraz wypieki nie tylko na święta. W ramach zajęć nabywają również umiejętności kulturalnego zachowania się przy stole, a także nawyków i zasad zdrowego odżywiania. Nieodłącznie ze świętami Wielkanocy kojarzy się zapach mazurków i bab dlatego pani Małgosia zaplanowała w ramach swoich zajęć świąteczne wypieki. W kuchni mali cukiernicy z zapałem zabrali się do pracy, a każdy etap sprawiał im wiele radości. Jednak najwięcej zabawy sprawiło dzieciom dekorowanie lukrem ich „arcydzieł”. Zapach wypieków unosił się po całej szkole wprowadzając domowo-świąteczny nastrój.