Rekolekcje w szkole

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku rekolekcje wielkopostne miały miejsce w murach naszej szkoły. Uczniowie w tym dniu mieli dzień wolny od zajęć dydaktycznych, by w pełni mogli przygotować się do godnego przeżywania tego wyjątkowego czasu. Wyjątkowo w tym dniu sala gimnastyczna pełniła rolę kaplicy. Pani katechetka przy wsparciu pana Krzysztofa oraz uczniów przygotowała ołtarz oraz zaciszne miejsca, w których uczniowie mogli przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Uczniowie aktywnie zaangażowali się nie tylko w przygotowania sali ale także w sam przebieg Mszy Świętej. Kilku chętnych chłopców pełniło rolę ministrantów, uczennica Sandra Szymańska czytała I czytanie, Julia Maciejewska zaśpiewała psalm i „Chwała Tobie…” zaś Agata Słowińska oraz Bartek Sobiecki w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowali księdzu rekolekcjoniście Adamowi Matysiakowi składając na jego ręce kwiaty oraz drobną ofiarę. Czas rekolekcji był dla nas czasem refleksji i chwilowego wyciszenia w tym codziennym zgiełku.