Wiosna bogata w talenty

20 marca 2015 roku w Zespole Szkół w Byszewie świętowano Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie naszej szkoły postanowili przywitać długo wyczekiwaną wiosnę kreatywnie. Dzień był bogaty w atrakcje. Największym wydarzeniem tego wyjątkowego dnia był zorganizowany przez Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej show „Mam talent”. W widowisku mógł wziąć udział każdy uczeń prezentując to co potrafi najlepiej. Chętnych do zaprezentowania swoich niecodziennych umiejętności nie brakowało. Uczniowie zaprezentowali przeróżne talenty, było coś i dla ucha i dla oka. Widownia miała okazję wysłuchać zarówno recytacji wierszy jak i różnorodnego repertuaru solistów, podziwiać grę na keyboardzie, flecie prostym oraz flecie poprzecznym. W show nie mogło zabraknąć także pokazów tanecznych. Również w tej dziedzinie wachlarz tematyczny był bardzo szeroki od pokazów układów disco poprzez hip hop do pokazów tańca towarzyskiego – Rumba,Jive. Ponadto mieliśmy również karatekę, który pokazał nam kilka prostych chwytów. Zarówno sami uczestnicy jak i widownia bawiła się wyśmienicie. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Uczniowie nie mogli w tym dniu zapomnieć o wyjątkowym wydarzeniu jakim było zaćmienie słońca. Każde chętne dziecko mogło podziwiać to niecodzienne zjawisko przez specjalne, zabezpieczające oczy przed uszkodzeniem szkiełka. Aby tradycji stało się zadość nasi najmłodsi z klas I-III pożegnali zimę topiąc przygotowaną specjalnie na tę okazję Marzannę. Atrakcją finalizującą ten dzień był konkurs „Od przedszkola do belfra”. Na tablicy multimedialnej została wyświetlona prezentacja zawierająca zdjęcia z dzieciństwa naszych nauczycieli. Zadaniem dzieci było odgadnąć, który nauczyciel znajduje się na zdjęciu, trafne odpowiedzi były nagradzane. W taki oto bardzo humorystyczny sposób zakończyliśmy ten pełen wrażeń dzień, szczęśliwi, że w końcu nadeszła ta utęskniona Wiosna.