Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej „Cecyliada”

W związku ze wspomnieniem św. Cecylii, która jest patronką muzyków, zespołów i śpiewu kościelnego, 20 listopada 2015 roku w Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Kutnie został zorganizowany Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej „Cecyliada”. Był to przegląd piosenki religijnej adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów miasta Kutna i okolic, w którym również uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział. Podczas eliminacji szkolnych zostali wyłonieni najlepsi uczniowie, którzy reprezentowali nasza szkołę. Poziom śpiewu wszystkich uczestników był bardzo wysoki, tym bardziej cieszy nas fakt, iż wśród zwycięzców znalazła się także nasza uczennica Julia Maciejewska z klasy V. Julia zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe podarunki, zaś Julia odebrała nagrodę z rąk biskupa łowickiego Andrzeja Dziuby oraz dziekana kutnowskiego ks. Jerzego Swędrowskiego. Ponadto zwycięzcy wzięli udział w koncercie laureatów, który odbył się 22 listopada 2015 r. w kościele św. Wawrzyńca w Kutnie.
Uczniowie zostali przygotowani przez panią Katarzynę Stolińską oraz panią Edytę Rożnowską. Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie bardzo dziękujemy za zaangażowanie.