Ciekawy pobyt w łódzkiej Manufakturze

W dniu 27 listopada uczniowie klas IV – VI pod opieką wychowawców: P. I. Bieganowskiej, P. I. Maciejewskiej, P. P. Stefaniaka oraz P. E. Rożnowskiej odwiedzili Łódź.
Głównym celem wycieczki było zwiedzanie terenu łódzkiej manufaktury. Niewątpliwą atrakcję stanowiło obejrzenie premiery filmu animowanego „Dobry dinozaur”.
Uczniowie odwiedzili również Eksperymentarium, gdzie animator objaśnił uczniom w pasjonujący i zabawny sposób skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii). Dzieci obserwowały zjawiska na różnych własnoręcznie obsługiwanych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych (m.in. Nurek Kartezjusza, Młynek Crooksa, Człowiek bateria, Słup zagrożenia, Lewitująca piłka czy Głowa na tacy). Na koniec wizyta wzbogacona została pokazem doświadczeń chemicznych.
Wyjazd w powyższej formie z pewnością stanowił kreatywną rozrywkę edukacyjną.