Narodowe Święto Niepodległości

„Tak poznałem, zrozumiałem słowa najważniejsze.
Niepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejsze.”
W dniu 10 listopada w Zespole Szkół w Byszewie obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystą akademię rozpoczęło wzruszające wykonanie pieśni patriotycznej pt. „Niepodległość – trudne słowo” w wykonaniu uczennicy klasy V – Julii Maciejewskiej.
Na montaż słowno – muzyczny, przygotowany przez panią Monikę Olejniczak – nauczycielkę języka polskiego, pana Jacka Gałkę – nauczyciela historii oraz panią Katarzynę Stolińską – nauczycielkę muzyki, złożyły się utwory poetyckie, komentarze epickie oraz pieśni o tematyce patriotycznej w przejmującym wykonaniu uczniów klas drugich gimnazjum oraz klasy VI szkoły podstawowej.
Uroczystą akademię zakończyło krótkie wystąpienie pani dyrektor – Barbary Podolskiej, która podkreśliła znaczenie Narodowego Święta Niepodległości oraz przypomniała, w jaki sposób obecnie możemy manifestować swój patriotyzm.