Szlachetna Paczka

Już po raz trzeci, Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Byszewie włączył się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Pani Edyta Rożnowska, wraz z uczniami, wybrała rodzinę, której potrzeby byliśmy w stanie, jako szkoła, w pełni zrealizować. Była to młoda kobieta, której mąż zginął w wypadku, a ona została z trójką dzieci. Rodzina, którą objęliśmy pomocą jest bardzo skromna, a jej potrzeby ograniczały się do podstawowych produktów żywnościowych, chemicznych oraz ubrań. Dzięki szczodrości i ogromnym sercom naszych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz obsługi udało nam się zebrać wszystkie niezbędne rzeczy, a nawet troszkę więcej niż to, o co prosiła rodzina. W akcję bardzo aktywnie włączyli się nie tylko uczniowie, ale także rodzice, którzy, oprócz osobistych podarunków, organizowali paczki w swoich miejscach pracy. Dzieci zadbały nie tylko o potrzebne produkty, ale również o to, by paczki zostały pięknie ozdobione, własnoręcznie przez nie wykonanymi serduszkami z życzeniami świątecznymi. Akcja trwała trzy tygodnie, w ciągu których zebraliśmy 30 paczek. Produkty zostały spakowane i 11 grudnia odwiezione do głównego magazynu „Szlachetnej Paczki” w Kutnie, a następnie przekazane rodzinie. Wszelkie przekazane dary, w postaci artykułów żywnościowych, środków czystości, odzieży, przyborów szkolnych, zabawek, garnków, pościeli, firan i wielu innych rzeczy sprawiły wielką radość obdarowanej rodzinie i będą dla niej dużą pomocą w trudnej sytuacji finansowej. Pracy było sporo, ale przebiegała ona w miłej atmosferze i była dobrze zorganizowana, a radość obdarowanych rodzin pozwalała zapomnieć o zmęczeniu.
Serdecznie dziękujemy darczyńcom za wszelkie dary, okazane serce i zaangażowanie.