OLIMPIADA WIEDZY RELIGIJNEJ 2016 „MIŁOSIERNI JAK OJCIEC”

Od 8 grudnia 2015 do 20 listopada 2016 w Kościele Powszechnym trwa, obchodzony z woli papieża Franciszka, „Rok Miłosierdzia”. Z tego powodu tegoroczna Olimpiada Wiedzy Religijnej dla Gimnazjum podejmuje temat Miłosierdzia. Źródło Miłosierdzia znajdujemy w Bogu, który jest Miłosierny. Treści, z jakimi mieli zapoznać się uczestnicy Olimpiady, a które wydają się bardzo ważne nie tylko dla ludzi Kościoła, ale także całych społeczeństw współczesnego świata, zawarte są w Bulli „Misericordie Vultus” w Piśmie Świętym oraz w wybranych fragmentach Katechizmu Kościoła Katolickiego.
Olimpiada Wiedzy Religijnej rozpoczęła się etapem szkolnym, w którym wyłoniliśmy 5 laureatów. Były to : Sandra Szymańska, Karolina Janczak, Kinga Łuczak, Natalia Trzeciak oraz Agata Słowińska. Dziewczęta w dniu 21 maja 2016 r. reprezentowały naszą szkołę w etapie dekanalnym, gdzie spisały się wzorowo. Wśród 14 uczestników to właśnie nasze uczennice zajęły czołowe miejsca.

Laureatkami zostały:
I miejsce Sandra Szymańska
II miejsce Kinga Łuczak
III miejsce Natalia Trzeciak

Dziewczętom gratulujemy i trzymamy kciuki za etap diecezjalny.