Europejski Dzień Języków Obcych

W dniu 12.10.2016 w Zespole Szkół w Byszewie odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Akademia uświadomiła uczniom jak ważna jest znajomość języków obcych. Już Johann Wolfgang von Goethe był tego świadom, gdyż uważał, że „iloma językami mówisz, tylekroć stajesz się nowym człowiekiem”. Dzięki znajomości języków, możemy lepiej zrozumieć innych ludzi oraz bliżej poznać ich tradycję i kulturę. Apel uświetniły scenki i piosenki
w języku niemieckim i angielskim

. Uczniowie wysłuchali też utworów znanych wykonawców z różnych państw: Francji, Grecji, Anglii, Włoch, Hiszpanii oraz Rosji a także obejrzeli taniec grecki – Zorba w wykonaniu dziewcząt z klasy II Gimnazjum.

Imprezę przygotowali nauczyciele języków obcych: Iwona Maciejewska, Ewa Mikołajczyk i Piotr Stefaniak

Dekorację przygotowała: Iwona Bieganowska

Oprawę muzyczną: Katarzyna Stolińska

Taniec grecki – Zorba: Monika Szymaniak