Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to dzień upamiętniający powstanie Komisji Edukacji Narodowej i wszystkich osób odpowiedzialnych za kształcenie dzieci i młodzieży. W naszej szkole świętowaliśmy go 14 października. Uroczysta akademia przygotowana została przez uczniów klas I gimnazjum pod kierunkiem p. Ewy Mikołajczyk, p. Moniki Kubiak oraz p. Katarzyny Stolińskiej. Młodzi artyści, słowem i piosenkami uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i troskę.

Na zakończenie p. Dyrektor podziękowała występującym uczniom, a nauczycielom życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Tego dnia odbyły się również w naszej szkole „Otrzęsiny” klas I gimnazjum przygotowane przez koleżanki i kolegów z klas starszych. Na wstępie kociakom namalowano wąsy i przyczepiono ogony. Klasy IA i IB musiały przejść przez gęste sito różnych wyzwań pod „surowym” okiem jury i całej szkolnej gawiedzi. Uczniowie zmagali się z próbą intelektu, refleksu, siły i zręczności. Przystąpić zaszczytu przyjęcia do wspólnoty gimnazjalnej nie było łatwo, ale za to ciekawie i śmiesznie. Otrzęsiny zakończyły się uroczystą przysięgą, w której to każdy kociak ślubował „sumiennie wypełniać swe obowiązki i być dobrym uczniem” Zespołu Szkół w Byszewie. Wszyscy bawili się świetnie, a ci, których nie było mogą już tylko posłuchać opowiadań kolegów i koleżanek.