SZLACHETNA PACZKA 2016

 

Zespół Szkół w Byszewie to nie tylko nauka, wycieczki i imprezy…. Uczniowie naszej szkoły również bardzo chętnie i aktywnie włączają się w różne akcje charytatywne. Tradycją stał się już nasz udział w Ogólnopolskiej Akcji „Szlachetna Paczka”, której koordynatorem w naszej szkole jest pani E.Rożnowska.

W tym roku Pani Edyta wraz z panią pedagog D. Łukowczyk oraz przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej wybrali panią Magdalenę – kobietę samotnie wychowującą chorego na autyzm synka Patryka. Rodzina mieszka na wsi. Dużą trudność sprawia kwestia przemieszczania się pani Magdy z dzieckiem na rehabilitację czy do przedszkola. Mają daleko do najbliższego przystanku (ok.3km) a ich zarobki są minimalne. Pani Magda bardzo dba o syna i jego rehabilitację. Rodzina jest bardzo skromna, a jej wymagania nie były wygórowane. Pani Magdalena zgłosiła zapotrzebowanie na najważniejsze produkty codziennego użytku oraz ubrania. W rubryce inne – poprosiła o zabawkę interaktywną dla syna, zaś dla siebie – nic.

Pani Edyta włączając się ponownie w tę akcję nie miała wątpliwości, iż z utworzeniem paczki nie będzie najmniejszego problemu i oczywiście nie pomyliła się. Nasi rodzice już przed rozpoczęciem akcji zaopatrzyli szkołę w kartony, aby nie było problemu z zapakowaniem produktów. Ponadto Rada Pedagogiczna, Obsługa, Samorządy Uczniowskie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, klasa VI oraz klasa IIG wsparli nas finansowo. Oczywiście większość uczniów i spora część rodziców również czynnie zaangażowała się w tworzenie Paczki poprzez dostarczanie potrzebnych produktów. W ten sposób utworzyliśmy 27 paczek wypełnionych po brzegi produktami spożywczymi, chemią, ubraniami, kosmetykami innymi niespodziankami. Dzięki pomocy „Miłego Pana Pomocnika” dostarczyliśmy paczki do punku głównego „Szlachetnej Paczki” skąd prezenty trafiły do adresatów.

Czytając relację z przekazania paczki łza sama kreci się w oku…  Rodzina była bardzo szczęśliwa, a z każdą kolejna paczką ich zachwyt, radość oraz zdziwienie rosło. Płakali śmiejąc się jednocześnie i dziękując z całego serca za taki ogrom pomocy.

W imieniu rodziny oraz Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w tę piękna akcję. Wasze serca są ogromne i nigdy nie zawodzą. Dla nas to tak mało, a dla tej rodziny tak wiele… Tak niewiele trzeba by wywołać uśmiech na czyjejś twarzy… Czekamy na kolejny rok aby uszczęśliwić kolejną potrzebującą rodzinę ;D