Warsztaty pt. „Choinkowe cudeńka”

W dniu 14.12.2016r. odbyły się w klasach I gimnazjum, warsztaty florystyczne pod hasłem „Choinkowe cudeńka” przeprowadzone pod kierunkiem p. Krytsiany Czekalskiej z ZS CKR im M. Rataja w Mieczysławowie. Uczniowie dowiedzieli się interesujących wiadomości o tradycjach i symbolice elementów wykorzystywanych do dekoracji w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Zgromadzone materiały – w przewadze naturalne, pozwoliły wyczarować niebanalne ozdoby. Inspiracje i podpowiedzi uczestnicy czerpali z przygotowanej prezentacji, od uczniów III klasy technikum architektury krajobrazu oraz własnej, nieograniczonej inwencji twórczej. Wykonanie ozdób sprawiło uczniom wiele radości oraz przyniosło satysfakcję, z tego, że jeśli tylko się chce, można własnoręcznie wykonać piękne rzeczy z tego co nas otacza. Uczniowie wykonanymi wspólnie dziełami, udekorowali swoje klasy.